vishu
vishu
vishu
vishu
vishu
vishu
vishu
vishu


Friss Híreinkből



VISHU instant tésztás leveseinket keresse kiemelt partnereinknél:

AUCHAN
TESCO
METRO

Az egyes áruházakban az év során folyamatos akciókkal várjuk kedves vásárlóinkat: AUCHAN, TESCO, METRO, CBA

Már a portyázó magyarok is ettek zacskós levest

Feljegyzések bizonyítják, hogy a portyázó magyarok ismerték a konzerválás különféle trükkjeit. Óriási üstökben húsos leveseket főztek, majd addig forralták, míg a levét teljesen el nem főtte. Ekkor kitették a napra és addig hagyták szikkadni, míg keményre nem száradt. Ekkor kis porciókat kötöttek belőle és a nyereg alá akasztották. Ha megéheztek csak egy kis vízzel kellett elkeverni a szárított levest és rövidke főzés után máris fogyaszthatták a laktató ételt. Ez az eljárás tulajdonképpen a ma is alkalmazott szárítás elvét alkalmazza, mely az élelmiszerek tartósításának egyik legősibb módja. Nagy előnye - túl azon, hogy az étel, melyet ezzel az eljárással konzerváltak, hosszabb ideig fogyasztható - hogy az értékes tápanyagok is benne maradnak az élelmiszerekben.

www.nlcafe.hu, 2005.11.11.

Szeretjük :)

Nem drága, 3 perc alatt gyerekjáték elkészíteni és finom. Nekünk nagyon bevált. Örülök, hogy egyre több ízben is kapható. Remélem, soha nem fog eltűnni a boltok polcairól!
Mondja el Ön is véleményét!
info@vishu.hu
Média anyag

Érdekességek

Ázsia tésztái

A legtöbb ember meg van győződve arról, hogy a főtt tészta olasz találmány. Tény, hogy a pasta Olaszországban alapvető ennivaló, de valójában Marco Polo, a nagy világutazó jóvoltából került oda Kínából. A pasta Olaszországban népélelmezési cikk, minden nap fogyasztják, a spagetti és a makaróni egyenesen az olasz konyha szimbólumává vált. Ázsiában sem csak rizsen élnek: a japánok ebédre tésztás levest esznek, Kínában is többre becsülik a rizsnél a töltött tésztatáskát, amelyet levesbetétként, vagy főételként párolva, sőt sütve fogyasztanak. Délkelet-Ázsia legtöbb országában mindennapos a rizslisztből gyúrt tészta, és Európában is népszerű a mungóbabból előállított keleti üvegtészta.

A tészta eredetéről évszázadok óta folynak a viták. Olaszországban természetesen ragaszkodnak ahhoz, hogy a pasta római eredetű. Az igazság azonban az, hogy a tésztakészítés titkát Marco Polo hozta Itáliába Kínából, 1295-ben. Az is biztos, hogy már az ókorban ették a spagetti ősét Kínán kívül Egyiptomban és Görögországban is. Etruszk falfestményeken is megcsodálhatunk néhány tésztakészítéshez szükséges szerszámot.

Ázsiában négy fő alapanyagból gyártanak kifőzni való tésztát, sokszor még ma is kézi módszerekkel. Délkelet-Ázsiában főként rizsből és mungóbabból, Japánban hajdinából, Kínában pedig ehhez járul a mienkhez hasonló búzalisztből készült tojásos tészta.

A rizsliszt-tészta áttetsző, főzéskor egészen kifehéredik. Különböző szélességű metélt formájában, illetve nagyobb négyszög alakra vágva kapható. Ez utóbbit töltött tésztatáskákhoz használják. A rizslisztből készült tésztát először meleg vízzel kell felönteni, majd ha megpuhult, 2-3 percig főzni.

A keleti konyha egyik kedvencét, az üvegtésztát mungóbab keményítőjéből készítik. A rizsliszt-tésztához hasonlóan főzés előtt meleg vízben kell puhítani, és a főzési idő itt is rövid. Főzés nélkül, száraz állapotban bő olajban süthető, ekkor felpuffad és ropogóssá válik. Ezt a módszert követik, ha salátába használják.

A búzalisztből készült kínai tésztákat Európában tojásos tésztának hívják, ezzel különböztetik meg az olasz típusú, tojás nélkül, durumlisztből készült tésztáktól. A kínai tésztákat kis csomagokban, többnyire hajtogatott vagy fodros, préselt állapotban árulják.

Japánban hajdinából és búzából gyártanak egyenes, hosszú metéltet. Alakjuk azonos, a fehér színű (somen) készül búzából, a barna (soba) hajdinából, a zöldet algával ízesítik. Nem szokták teljesen puhára főzni.

Tésztás leves